BLOG

Aromaterapide Çörek Otu Kullanımı

Çok fazla sayıda bilimsel araştırma ile çörekotu yağlarının hücre zarının sağlıklı oluşmasında ve hücre solunumunda dengenin sağlanmasında çok önemli görevler üstlendiği tesbit edilmiş bulunmaktadır. Çörek otu yağının mucizevi etkilerini yazımızın devamında inceleyebilirsiniz.

Çörekotu Yağı

Önceleri çörekotu tohumu Avrupa'ya nakledilmekte ve orada preslenmekte idi. Bu durumda depolama ve deniz nakliyesi sırasında kalite düşmesi tam önlenemedi. Yakın zamanda hasattan hemen sonra üretim yerinde preslenerek elde edilen yağ Avrupa'ya gönderilmeye başlandı.

Çörekotu yağı iki ayrı teknikle elde edilmektedir. Birinci teknik tinerle (organik çözücüler, hekzan) öğütülmüş tohumdan yağın alınması, süzüldükten sonra tinerin buharlaştırılması ile yağın elde edilmesidir. Bu teknik tohumdan daha fazla yağın elde edilmesi amacıyla uzun yıllar boyunca uygulanmıştır. Günümüzde de uygulandığı yerler olabilir. Besin takviyesi amacıyla kullanılacak olan çörekotu yağının bu metotla elde edilmesi çok zararlıdır.

Çörek Otu Yağı siparişi vermek için TIKLAYINIZ.

Çörekotu Yağı'nın Vücuttaki Zararlı Maddelerle Savaşı

Çörekotu yağı vücutta oluşan zararlı maddeleri (serbest radikal) uzaklaştırmak maksadı ile kullanılırken, oksitlenme ile bozunmuş olan yağın kendisi sihhate zararlı (serbest radikal) madde haline dönüşür. Modern metotta çörekotu tohumu tava ile temas ettirilmeden azot gazı ortamında preslenerek yağı çıkarılmaktadı;. Elde edilen yağın hava ile teması önlenerek bozunmaması sağlanmaktadır.

Çörekotu içerisindeki Etkili Maddeler

Yapılan bilimsel çalışmalarla çörekotu içerisindeki etkili maddelerin önemli bir bölümü tesbit edilmiştir (13, 16, 18, 20, 21, 22, 26, 29, 34). Bugüne kadar tespit edilen etkili madde sayısı 115 'den fazladır.

 

Çörekotu Gençleştirir mi?

Evet çörekotu gençleştirir. Çok fazla sayıda bilimsel araştırma ile çörekotu yağlarının hücre zarının sağlıklı oluşmasında ve hücre solunumunda dengenin sağlanmasında çok önemli görevler üstlendiği tesbit edilmiş bulunmaktadır.

 

Çörekotu Zayıflatır mı?

Hem evet, hem hayır, çörekotu kişinin sağlıklı kilosuna kavuşmasında destek olur.

Çörekotu mide bağırsak sisteminde dengeyi sağlayarak alınan gıdaların vücut tarafından faydalı bir şekilde kullanılmasını sağlar. Çörekotu kullanılırken meyve ve sebze ağırlıklı dengeli gıda alımına dikkat edilirse doğru zamanda doygunluk hissi sağlanır.

Gerekli zamanda yeterli miktarda ihtiyaçları sağla-nan vücud gereksiz yere açlık hissi vermez. Uzunca bir sürede, vücudu sarsmadan ve kalıcı bir şekilde sağlıklı kiloya ulaşık. Vücudu sarsan düşük kalorili diyet rejimlerinden sonra eski kilonun da üzerine çıkıldığı bugün bütün dünyada bilinmektedir.

 

Müşteri Hizmetleri

Bilgi ve destek için müşteri hizmetleri temsilcilerimize ulaşabilirsiniz.

ŞİMDİ ARA KURUMSAL

Mesafeli Satış Sözleşmesi | Alışveriş Koşulları

Sosyal Medya

Facebook | Instagram

Telefonlar

0850 480 11 03
0546 945 11 03

aromaterapi, aromaterapi bitkiler, aromaterapi ürünleri, organik kozmetik, organik yağlar, aromaterapinin faydaları, aromaterapi zararlı mı, doğal ürünler, aromaterapi hangi hastalıklara iyi gelir, aromaterapi hangi yağı kullanmalıyım, aromaterapi nedir

Kişiye Özel Aromaterapi

Şikayetiniz için uygun olanı çözümü size özel üretiyoruz

Kişiye Özel Aromaterapi

Şikayetiniz için uygun olanı çözümü size özel üretiyoruz

TALEP FORMU